(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com

Drone Çekimi – Sıkça Sorulan Sorular

Drone Çekimi - Havadan Çekim İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yağmurlu Havadan Drone İle Havadan Çekim Yapıyormusunuz ?

Hayır Teknik Olarak Cihazlarımız Elektronik Kapsamlı Olduğu İçin Yapamıyoruz.

Hangi İllerde Hava Çekimi Yapıyorsunuz ?

Müşterilerimizin İstekleri Doğrultusunda Yakın Ülkeler  ve Türkiye’nin 81 İlinde Havadan Görüntüleme Hizmeti Vermekteyiz.

Havadan Çekim İçin Yasal İzin Almak Şart Mı ?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından yayınlanan talimatnameye göre; insansız hava araçlarıyla çekim yapma konusunda bazı kısıtlamalar getirildi. Şehir merkezinden, insan ve yapılardan uzak bölgelerde çekim izni alınmazken, kalabalık bölge ve merkezi yerlerde SHGM’den izin alınması zorunlu hale gelmiştir. Ekibimiz çekim yapılacak bölgeyi inceledikten sonra gerekli ise izin başvurusunu yapacaktır. Bu sebeple çekim yapılacak günden en az 10 gün önce tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.

Havadan Çekim Fiyatları Nedir ?

Her proje kendine özel ve benzersizdir. Çekimin yapılacağı alan, çekim süresi, montaj, seslendirme, risk analizi vb. konulara göre havadan çekim fiyatları değişiklik göstermektedir. Havadan çekim cihazları kırılma ve düşmeye karşı sigortalanamadığı için çekim yapılacak bölgenin iyice analiz edilmesi gerekmektedir.

Drone Çekimi Fiyat Teklifleri Neye Göre Hazırlanır ?

Yapılacak Havadan çekim için fiyat teklifi hazırlanırken dikkat ettiğimiz başlıca hususlar şu şekildedir:

  • Toplam uçuş süresi
  • Proje devamlılık süresi
  • Projenin Çekim Noktası ( Hangi Şehir ?)
  • Çekim alanındaki risk faktörleri
  • SHGM izin talep durumu
  • Videonun ham/montajlı hali
  • Projede hangi model cihaz kullanılacağı

Yukarıda yer alan faktörlere ek olarak dikkat ettiğimiz bir çok husus vardır. Her proje kendine özeldir ve fiyatlandırmamız genelde Müşterilerimizin İstekleri Doğrultusunda Hazırlanmaktadır.

Hangi Ekipmanlarını Kullanıyorsunuz ?

Firmamızda 5 Adet Drone ve Aksesuar Çeşidi Bulunmaktadır. Projeye veya Müşterilerimizin İstekleri Doğrultusunda Çekimde Kullanacağımız Ekipmanlar Değişiklik Göstermektedir.