(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com

Kurgu & Montaj

Biriz Medya

KURGU – MONTAJ FİYATLARI

Post prodüksiyonun görevi olan kurgu ve montaj işlerini fiyatlandırmak gelecek olan işin ve projenin uzunluğuna detaylarına ve efekt gerekiyorsa belki yoksa teslim süresine gibi koşullar göz önünde bulundurularak fiyatlandırılır bu fiyatlandırma her işe göre değişkenlik gösterir tabi yukarıda bahsettiğimiz montaj işi ile kurgu işi fiyatlandırması hiçbir zaman bir olmayacaktır. Prodüksiyon firmalarından kurgu ve montaj işi için fiyat isterken en sağlıklısı işi en iyi şekilde anlatarak ve işi yapacak operatörlere örnekler ile göstererek fiyat talebinde bulunarak olacaktır.

Biriz Medya post prodüksiyon ekibi olarak yaratıcı ve yenilikçi bakış açısı ile mükemmel ve hatasız post prodüksiyon hizmeti vere bilmek için elinden gelen hatta çoğu zaman elinden geldiğinden fazla insan üstü bir çaba ve enerji göstererek yeri geldiğinde işi kurtaran yeri geldiğinde işi yetiştirmek için canını dişine takan yeri geldiğinde ise saatlerce uykusuz iş odaklı çalışma prensibi ile verilen KURGU VE MONTAJ işi için elinden geleni ve fazlasını yenilikçi duruşu ile araştırmacı bir ruh ile kurgu ve montaj işleriniz takip edilecektir.

KURGU – MONTAJ NASIL YAPILIR ?

Post prodüksiyon katagorisi içerisinde yer alan KURGU VE MONTAJ birimi kuşkusuz video nun işlenmesi, editlenmesi ve izlenebilir hale gelebilmesinin yanı sıra insanların bilinç altındaki göz lezzeti ve düşüncelerini, duygularına en yakın filmin yapıla bilmesi için kamera çekiminden sonraya devreye giren en önemli ekip olan kurgu ve montaj ekibini özetlemek ve hangi ilkelerle işlerini nihayetine erdirdiklerinden bahsetmek istersek  kamera çekimlerini dijital görüntü aktarıcısı D.I.T biriminin görüntüleri kurgu ve montaj birimine getirmesi ile başlar bu uzun serüven görüntüler geltikten sonra müşterinin talep ettiği işin hangi amaca hizmet edeceği göz önünde bulundurularak eğer çekilen görüntüler örneğin bir toplantıda izlenecek ise yani filme veya video ya bir duygu veya dram katılmayacak işler ise kurgu ekibi bu iş için yeterli olacaktır. Videoları gerekli düzende arka arkaya dizerek üzerine yazılacak yazı arkasında çalacak müzik gibi işleri montaj ekibi bu işleri adobe premier, final cut gibi programlar ile müşterilerin taleplerini karşılarlar. Birde kurgu ekibimiz vardır. Bu ekip kendilerine getirilen belki bir filme, belgesele veya tv programına en profesyonel anlamda işin ruhuna dokunan kişilerdir. Kurgu işini özetlemek gerekirse işinizin bir ruhu var ise belki bir drama belki bir duygu verilmesi gerekiyor ise işte kurgu ekibi bunun için kendinin en iyi şekilde geliştirmiş kişiler olarak farkı ortaya çıkaran anlatılmak istenen belki bir mesajı en kusursuz şekilde ekrana yansıtacak ve müşterilerinin taleplerini en iyi şekilde  sonlandıracak kişilerdir.

Referanslarımız..

Biriz Medya & Video Prodüksiyon Ajansı Kimler Tercih Etti ?