(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com

Tanıtım Filmi

Tanıtım Filmi

İyi bir pazarlamanın en güçlü görsel destekçisi tanıtım filmleridir.

Tanıtım Filmi

Drone ile tanıtım filmi çekmek özellikle de büyük alanların detaylıca ve etkileyici görüntülenmesi bakımdan güzel sonuçlar vermektedir. Bir tanıtım filminin en kaliteli ve insanların duyularına hitap edebilecek biçimde çekilmesi imaj için de önemlidir. Tanıtım filmleri ile firmalar rekabet güçlerini arttırabilmektedirler. Firmaların hizmet ve ürünlerini iyi bir şekilde anlatabilmek için günümüzde tanıtım filmleri en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Tanıtım Filmi Çekimleri

Tanıtım filmi çekimi içinde birçok unsur bulunur. Öncelikle firma kendi içinde veya bir reklam ajansı ile çalışılıyorsa ajansın bir senaryo oluşturmuş olması gerekir. Bu senaryonun da en az çekim kalitesi kadar iyi olması gerekir. İnsanların zamanlarının kısıtlı olduğu dikkate alınmalı; birkaç dakika içinde öz ve etkileyici bir anlatım ortaya çıkmalıdır.

  • Senaryo eşliğinde çekim yapılacak sahneler belirlenir
  • Mekanların çekimleri Drone gibi insansız hava araçları ile yapılır
  • Detaylı ve birbirinden ayrı ayrı yapılan çekimler ile kurgu ve montajlar sonrasında anlamlı bir bütünlük oluşturulur
  • Ses efektleri koyulur, görsel düzenlemeler yapılır

Firma tanıtım filmi dijital ortamda mevcut ya da potansiyel müşterilere kolayca ulaşmaktadır. Kaliteli bir çekim müşteriyi o anda firmaya yönlendirebilir ya da yönlendirmese de akılda olumlu bir izlenim bırakır.

Tanıtım Filmleri Nerelerde Kullanılır?

Tanıtım filmi nedir? Firmayı tanıtacak nitelikte çekilen, kısa, akıcı ve etkileyici filmlere tanıtım filmi denmektedir. Tanıtım filmi ile bir firmanın bilinirliği arttırılabilir. Tanıtım filmi çekimlerinin en çok tercih edildiği alanlar şunlardır:

  • Özel davetlerde
  • Seminerlerde, konferanslarda ve toplantılarda
  • Fuarlarda
  • İnternet ortamında

Tanıtım filmleri drone çekimi ile yapıldığında yüksek kalitedeki görüntü, çok daha fazla detay ve etkileyicilik prestiji de arttırmaktadır.

Havadan Çekim Ücretleri

Tanıtım filmi fiyatları profesyonel drone çekimleri açısından genellikle uygundur. Tanıtım filmini oluşturan birçok etken vardır. Bunların her biri ayrı bir maliyete sahiptir. Reklam ajansı ile çalışılıyorsa maliyet yükselir ama ortaya daha iyi bir tanıtım filminin çıkması yüksek ihtimaldir. Havadan çekim ile firmalar kurumsal kimlikleri için de avantajlı bir tercihte bulunmuş olacaklardır. Yazılı materyal insanların dikkatini görsellik kadar çekmez ve okunmaları izlemeye göre daha fazla vakit alır. Çok iyi kalitede bir çekim ve etkili bir senaryo ile müşterilere doğrudan ulaşılabilmektedir.