(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com

Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım – Gelişmiş Gimbal Ayarları

Mar

16

Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım – Gelişmiş Gimbal Ayarları

Gimbal Settings – Gimbal Ayarları

Burada gimbalin nasıl hareket edeceğini ayarlayabilirsiniz.

Gimbal Modu:

Takip ve İlk Kişi Görünümü (FPV) olmak üzere iki seçenek vardır.

Follow – Izleyin: Bu modda, kamera sabit kalacaktır ve ufku koruyacaktır.

FPV: Bu, gimbali drone’nun hareketi ile yönlendirir. Drone’nun yönünü değiştirdiğinizde kamera görüntüsü onunla birlikte hareket edecektir.

Centring Camera – Merkezleme Kamerası: Eğer buna dokunursanız, kamera yatay veya dikey olarak merkeze hareket edecektir.

Adjust Gimbal Roll – Gimbal Rulosunu Ayarla: Yanlışlıkla hizalanmışsa, gimbalın eğimini ayarlamak için bunu kullanabilirsiniz. Bunu yaparken, drone’nuzu geri getirmek zorunda kalmadan, bunu uçarken yapabilirsiniz.

Gimbal Auto Calibration – Gimbal Otomatik Kalibrasyon: Drone otomatik olarak gimbalin merkezini yapmaya çalışacaktır, bu drone düz bir yüzeydeyken yapılmalıdır.

Advanced Settings – Gelişmiş Gimbal Ayarları

Burada gimbal fonksiyonları ayarlayabilirsiniz.

Gimbal Pitch Speed: Bu, gimbalin devrildiği hızı kontrol eder. Daha yüksek bir değer, daha hızlı hareket eden bir gimbal ve daha düşük bir değer, daha yavaş bir gimbal anlamına gelir.

Yukarıya Doğru Gimbal Eğim Limitini 30 Dereceye Kadar Etkinleştirin: Bunu kapatmak, kameranın 30’un ötesine geçmesine izin verir, ancak çektiğiniz her çekimde pervaneleri görebileceksiniz. Geriye doğru uçmuyorsan.
Gimbal Pitch Smoothness: Bu, gimbalin hareket ettikten sonra tam bir durağa ne kadar çabuk geleceğini kontrol eder. Daha düşük bir değer, hızlı bir duruş anlamına gelir ve daha yüksek bir değer, daha yavaş bir duruş anlamına gelir.

Senkronize Gimbal Pan’u Etkinleştirin Follow: Bunu etkinleştirmek kameranın yaw çubuğu ile hareket etmesini sağlar. Bu, yaw çubuğunu hareket ettirdiğinizde videoların daha yumuşak olmasına yardımcı olur.