(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com

Motion Graphics

Motion Graphic

Grafik Tasarım | 2D&3D Animasyon | Masaüstü Reklam Filmi

Biriz Medya

Motion Graphic Nedir ?

Motion Graphic, kısaca hareketli görsel tasarım demektir. Görsel tasarımların, programlar aracılığıyla hareketlendirilmesi olayıdır. Motion graphics videolarda görsel tasarım unsurları daha ön plandadır. Motion graphics programlarından en sık kullanılanı ve en popüler olanı After Effects’tir. Diğer motion graphic programlarına da şu örnekleri gösterebiliriz: Nuke, Flame, Fusion, Toxik, Motion, Shake, Combustion.

Motion Graphics Nasıl Yapılır ?

Motion graphics videoların yapılması için öncelikle, hareketlendirilmesi gereken görsel tasarım çalışmalarının hayata geçirilmesi gerekir. Gerçekleştirilen grafik tasarım çalışmalarıyla, hazırlanacak motion graphic videosunun görsel stoğu oluşturulur. Biriz Medya’ nın, gelişmiş estetik algılara sahip ve alanlarında uzman kişilerden oluşan profesyonel kadrosunda yer alan kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler, motion graphics videosunun görsel stoğu için gerekli tasarım çalışmalarını gerçekleştirirler. Böylece projenin görsel stoğu, hareketlendirilmeyi bekleyen görsel tasarım çalışmalarıyla oluşturulmuş olur. Ardından video grapher ve
motion graphics tasarımcıları, bu hareketlendirilmeyi bekleyen görselleri hareketlendirme çalışmalarına başlayarak hareketsiz görsel tasarımları videolaştırırlar. Motion graphics videosu, kurgu & montaj, ses & müzik gibi çalışmalarla görsel, metinsel ve ses bütünlüğü sağlanacak şekilde hayata geçirilir. Motion graphics hakkında engin deneyimlere sahip olan yaratıcı kadrosu sayesinde Biriz Medya, hızlı, işlevsel ve etkili motion graphics videoları tasarlar.

Referanslarımız..

Biriz Medya & Video Prodüksiyon Ajansı Kimler Tercih Etti ?