(0312) 417 62 95
info@birizmedya.com.tr

Video Prodüksiyon

Prodüksiyon Şirketleri

Senaryo & Metin Yazımı|Kamera & Işık Kurulumu Hizmeti | Stüdyo Hizmetleri

Prodüksiyon Şirketleri | Prodüksiyon ;

Prodüksiyon aşamasında video projesinin türüne ve konseptine bağlı olarak çalışmalar gerçekleştirilir. Örnek vermek gerekirse, projede gerçek görüntüler kullanılacaksa senaryo ve konsepte bağlı olarak gerçek çekimler gerçekleştirilir. Ancak proje gerçek görüntülerin olmayacağı veya gerçek görüntülerle hareketli görüntülerin (animasyon & motion graphic) bir arada yer alacağı bir video projesi olacaksa, prodüksiyon aşamasında kreatif direktörler, art direktörler ve grafikerler tarafından hayata geçirilen görsel tasarım çalışmalarıyla projenin görsel stokları oluşturulur. Post prodüksiyon aşamasında, görsel stok oluşturulan filmin seslendirme, ses&müzik prodüksiyonu ve kurgu / montaj çalışmaları gerçekleştirilerek video hazırlanmış olur. Böylece video prodüksiyon süreci tamamlanır.

Prodüksiyon Şirketlerinin Önemi;

Günümüzün değişen ihtiyaçlarına, kaliteli ürün ve hizmet ile ulaşmak, firmaları öne geçiren bir unsurdur. Ama kaliteyi müşteriye anlatmak, hızla ilerleyen iletişim
yollarını kullanmayı zorunlu hale getirmiştir. Müşterinin kalite arayışına cevap vermek, hizmet ve ürünü anlatmak, birçok yol ile mümkündür. Günümüzde iletişim artık daha hızlı, daha etkileyici, daha görsel hale gelmiştir. Bu amaçla firmaların veya kurumların video prodüksiyon ihtiyaçları doğmuştur.

Prodüksiyon Süreci;

Video Prodüksiyon, süreci 3 aşamadan oluşan bir süreçtir. Prodüksiyon kelimesinin yapım anlamına geldiği göz önüne alındığında video prodüksiyon, video yapım demektir. Video yapım süreci de 3 ana aşamalı bir süreçtir. Bunlar yapım öncesi anlamına gelen pre-prodüksiyon, yapım anlamına gelen prodüksiyon ve yapım sonrası anlamına gelen post-prodüksiyon süreçleridir. Bu 3 sürecin tamamlanmasıyla ortaya bir video prodüksiyon ürünü çıkmaktadır.

Video Prodüksiyon;

Öncelikle pre-prodüksiyon aşamasıyla başlar. Her türlü prodüksiyon hayalinden, hedeflenen ürüne kadar tüm adımların profesyonelce planlanması ve sağlıklı sonuç alınması bir planlama ile oluşturulur.Prodüksiyon hizmetlerinde, güven, disiplinli çalışma, tecrübe, profesyonel ekipman ve ekip önemli unsurlardır. Bu unsurlar, prodüksiyonun kalitesini belirler. Kaliteli işler, kaliteli anlatımı sağlar ve organizasyonların başarısına katkı sağlar.

Pre-prodüksiyon;

Yapım öncesi  demek olan  aşama da öncelikle videonun konsepti belirlenir, hedef kitle analizleri gerçekleştirilir ve senaryosu yazılır. Seslendirme olacaksa seslendirme metinleri üretilir. Böylece pre-prodüksiyon aşaması tamamlanır ve prodüksiyon aşamasına geçilir.

Referanslarımız..

Biriz Medya & Video Prodüksiyon Ajansı Kimler Tercih Etti ?