Medya Planlama

Medya Planlama ve Medya Satın Alma ile her mecrada görünür olun, marka bilinirliğini artırın!

Medya Planlama ve Medya Satın Alma Çözümleri ve Teklifi Almak İçin;

BİZE ULAŞIN

Telefon : 0312 417 62 95

Mobil    : 0546 909 19 06 

E-Posta : [email protected]

Medya Planlama

Medya planlama “bir markanın veya hizmetin potansiyel tüketicisine reklamı ulaştırmanın en iyi yolu nedir?” sorusuna cevap verecek bir dizi kararın alınma sürecidir.

Gelişen ve globalleşen dünya koşullarında rekabet süreci de her geçen gün zorlaşmaktadır. Günümüzde bölgesel ve ulusal bazdan çıkan rekabet koşulları artık uluslararası bazda firmaları zorlamaktadır.  Bu yoğun rekabet ortamı içerisinde var olabilmek ve büyüyebilmek için yapılan reklam çalışmaları bu konuda çok önemli bir role sahiptir. Doğru zamanda ve doğru şekilde yapılan reklam çalışmaları sayesinde firmalar rakiplerinden bir adım öne çıkmaktadır. Dolayısıyla her bir firma ve marka için yapılan reklam çalışmalarının en doğru medya içeriğine sahip olması ve süreklilik göstermesi gerekmektedir. Bu aşamada ise devreye Medya Planlama çalışmaları girmektedir.

Medya Planlama, firma ve markaların vereceği reklam mesajlarının ulaşmasını istediği hedef kitleye en uygun mecrada, doğru zaman da ve doğru uygulamalarla ulaşabilmesini sağlamaktır. Bugün etkin olarak kullanılan farklı birçok medya aracı bulunmaktadır. Televizyon kanalları, radyolar, dijital reklam alanları, sosyal medya platformları, açık hava reklamları gibi farklı birçok reklam yöntemi kullanılarak kısa zaman içerisinde verimli bir tanıtım çalışması hedeflenmektedir. Bu nedenle en doğru medya kanalının seçiliyor olması yapılan reklam çalışmasının başarısı ile doğru orantılı olacaktır.

Medya Planlama Süreci Nasıl İşler ?

Yapılan tüm başarılı reklam kampanyalarının her biri başarılı bir medya planlamasına sahiptir.  Bir reklam çalışması yaptırmadan önce medya planlaması yapılarak reklam kampanyanıza yön verecek tüm detaylar ince ayrıntılar halinde ele alınmaktadır. Dolayısıyla yapılacak olan bu reklam çalışması ile hedeflenen sonuçların başarıya ulaşılması sağlanmaktadır. Yapılacak bir reklam kampanyasının verimliliğini ölçmek ve bu yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilmek adına yapılan başarılı bir medya planlama ile tüm hedeflere ulaşmak mümkün olacaktır.

Başarılı bir medya planlama sürecinde dört ana unsur bulunmaktadır.  Reklam kampanyasının başlangıcından bitimine kadar uygulanan medya planlamasında izlenen süreç şöyledir;

 • Araştırma ve analiz,
 • Pazarlama hedefleri ve temel performans göstergeleri,
 • Medya stratejisi,
 • Uygulama, değerlendirme ve ölçümdür.

 

Medya Planlama İle

HIZLI ADIMLAR ATIN!
Medya Planlama Çalışmaları ile markalaşma yolunda hızlı adımlar atın...
BİLİNİRLİĞİNİZİ ARTIRIN!
Medya Planlama Çalışmaları ile müşterileriniz sizi daha yakıntan tanısın...
RAKİPLERİNİZİN ÖNÜNE GEÇİN!
Medya Planlama Çalışmaları ile rakiplerinizin bir adım önüne geçin...

Medya Planlamasının Avantajları Nelerdir ?

Yapılan reklam ve tanıtım kampanyalarının işletmenizin ve ürünlerinizin tanıtımını açısından doğru şekilde yapılması gerekir. Reklam kampanyaları için bir bütçe ve zaman ayıran firmalar bu çalışmalardan en başarılı sonuçları almaktadır. Bunun için öncelikle etkin bir medya planlama sürecinin var olması gerekmektedir.  Çünkü etkin bir medya planlamasının sağlayacağı avantajlar oldukça fazladır.

Medya planlamasının sağlamış olduğu avantajlardan bazıları şöyledir;

 • Optimum bütçe ile hedef kitleye ulaşım sağlanır.
 • Pazarlama faaliyetleri için doğru veriler sağlar.
 • Profesyonel bakış açısı kazandırır.
 • Müşterilerde marka bağımlılığı yaratır.
 • Hedef kitleye istenilen mesajın verilmesi sağlanır.
 • Markaların dijital ortamdaki varlığını analiz etmesine yardımcı olur. 
 • Bu sistemli ve ölçülebilir süreç beraberinde yeni pazarlama hedeflerini doğuracaktır.

Birİz Medya, Medya Planlaması ile reklam kampanyalarınızın hedeflediğiniz sonuçlara ulaşabilmesini sağlamaktadır. Etkin, zamanında ve en doğru kanallar ile yapılan başarılı reklamlar ile hedef kitlenizde BİR İZ bırakmak istiyorsanız Biriz Medya hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Medya Satın Alma
Medya Satın Alma

Profesyonel bir medya satın alma desteği ile en doğru medya kanallarını doğru bir bütçeyle satın alma imkanı elde edersiniz.HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyorBiriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.