PR Çalışması Nedir?

PR Çalışması Nedir?

PR kavramı "public relations" kelimelerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Türkçe karşılığı ise "halkla ilişkiler" anlamına gelmektedir. PR, bireysel bir markanın veya kurumsal bir firmanın, iletişim araçlarının başarılı şekilde kullanılmasıyla hedef kitlenin algısının yönetilmesidir.

Marka veya kişinin topluluk karşısında imajını ve saygınlığını korumak, bilinirliğini artırmak gibi etkiler için doğrudan yapılan "itibar yönetimi" biçimlerinin tümüne kısaca PR denmektedir.

PR Çalışması Nedir?

Özellikle dijital dünyada da oldukça önemli bir konumda olan PR uygulamaları, kişi veya kurumların organizasyon faaliyetlerinin stratejilerinin temelini oluşturmaktadır. Başarılı şekilde uygulanan bir PR çalışması, hedef kitlenizdeki herkesin dikkatini çekerken aynı zamanda potansiyel müşteriler tarafından da fark edilmenizi mümkün kılar.

Potansiyel müşteri kitlesinin dikkatini çeken ve onlarda merak uyandıran her türlü çalışma, PR çalışması olarak ele alınabilir.

PR Nasıl Yapılır?

PR, hedef kitlenin konseptine ve planlama organizasyonunun şekline göre değişiklik gösterir. Bir PR çalışmasına başlamadan önce hedef kitleyi, asıl amacı ve amacın hedefini net şekilde belirlemek önemlidir.

Başarılı ve etkili bir PR çalışması için öncesinde belirlenen hedeflerden bazıları, tüketiciyi bilinçlendirme, marka bilinirliğini oluşturma ve marka ile ilgili doğru bilgilendirmelerde bulunmak olarak sıralanabilir.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.