Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı?

Artık günümüzde bir markayla karşılaşınca ilk iş, markanın sosyal medya hesaplarını bulmaya çalışıyoruz. Bireysel kullanıcılar için sosyal medyanın anlamı çok daha farklı olsa da markalar için geniş hedef kitlelere ulaşmak, yüksek satış rakamlarını yakalamak gibi anlamlar içeriyor. Sosyal medya, marka değeri konusunda oldukça etkili bir unsur. Çünkü bir markanın sosyal medya paylaşımları, vizyonu ve misyonu hakkında pek çok fikir verebiliyor.

"Marka değeri" üzerinde etkili olan bir diğer unsur ise markaların sosyal medya hesaplarındaki takipçi sayıları. Bir markanın takipçi sayısının azlığı, belli bir paylaşım düzeninin olmayışı gibi etkenler markaya karşı bir güvensizlik hissi oluşturuyor. Tamamen doğal yollardan belirli bir takipçi sayısına ulaşmak her marka için kolay olamayabiliyor. 

Sosyal Medya Yönetimi

Etkili bir sosyal medya yönetimi için birtakım aşamalar vardır: Analiz, planlama, içerik ve ölçümleme.

Markanızın sosyal medyada başarılı olmasını istiyorsanız, öncelikle analiz aşamasından başlamanız gerekiyor. Analiz aşamasında, markanız için özel, veriye dayalı bir sosyal medya planı oluşturarak hedef kitlenizi ve rakiplerinizi araştırmalısınız.

Bu süreçte en iyi performans gösteren içeriğinizi belirlemek, o çerçevede içerik üretmek anlamına gelir. En çok etkileşim alan içerikleri ise deneme-yanılma yöntemi ile bulabilirsiniz.

Rakipleriniz hakkında bilgi edinmek, neyin işe yaradığını fark etmeniz açısından size yardımcı olacaktır.

Veriye dayalı kararlar almak, etkili sosyal medya yönetiminin anahtarıdır. Analiz araçları ile çabalarınıza dair içgörü elde edebilir ve sosyal medyada gerçekleştirdiğiniz eylemlerin sonuçlarını veriler yardımıyla analiz edebilirsiniz.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.