Drone Çekiminin Faydaları

Drone Çekiminin Faydaları

Drone çekimi avantajları ile reklam filmlerinde artık sadece sabit açılardan çekim yapma zorunluluğunuz ortadan kalkıyor. 90 derece yukarıdan dahi olacak şekilde çekim yapabilir, hareketi veya sabit çekimler sayesinde şık görüntüler elde edebilirsiniz. Drone çekiminin Türkiye’de de kiralama işlemiyle, bir proje üzerinde çalışılırken rahatlıkla kullanılabilir olması sağlanıyor.

Çalışmanız kaç gün veya saat sürecekse, çekim yapılacak olan alana ve konuya bağlı olarak çekimleri uzman bir kişi yardımıyla yapabilirsiniz. Drone nedir kısaca anlatımında bu cihazın helikoptere benzeyen iki veya dört adet olacak şekilde pervaneli araç olduğunu söylemek mümkün. Belirli bir ağırlığa kadar eşya taşınabileceği gibi, kamera yerleştirme kısmına koyulacak kamerayla birlikte, video veya fotoğraf çekimi yapılması da sağlanıyor.

Drone Çekimi Neden Gerekir?

Havadan fotoğraflama ve video çekim özelliği, geçmişe kıyasla sadece bir cihaza indirgenmiş olması, maliyetinin düşük olması nedeniyle son derece önemlidir. Uzaktan kontrol edilebilen, sadece bir kumanda yardımıyla onlarca metre yükseğe çıkarılabilen, açılı uçurulabilen, kamera yerleştirilebilen bir araçtır. Böyle bir araçta HD kamera bulunduğu taktirde her mekanın ve her nesnenin etrafında 360 derece çekim yapılabilir.

Drone kamera nedir? Drone kamera, HD kalitede çekim yapmanızı sağlayacak, genişliği dronenin boyutuna bağlı olarak ortalamanın üzerinde olan her alana girilmesine imkan tanıyan bir cihazdır. Kameranın elinizle veya bir aparatla tutulması yerine, havada istediğiniz yere götürülmesini ve bu esnada çekim yapılmasını sağlayan bir kullanım süreci bulunur.

Drone Çekiminin Avantajları

Drone zararları çok az olması ve düzgün kullanıldığı taktirde hiçbir zararı bulunmayan bir cihaz olması nedeniyle sık sık değerlendiriliyor. Artık sadece filmlerde değil, tanıtım filmlerinde, eğlenceli videoların çekiminde hatta trafik polislerinin trafik takibinde bile kullanılmaya başlandı. Kameranın yüzlerce metre ileride sizden uzak bir noktada fakat sizin kontrolünüzde havada hareket ettirilerek, açı ayarlaması yapılarak çekim yapması sağlanıyor.

Drone Kullanımının Faydaları

Drone, yüzlerce metreden yapılacak çekimlerde de bir noktayı net olarak çekime uygun hale getirecek kamera kullanıldığı taktirde oldukça avantajlıdır. Drone ne kadar yükselir sorusunun cevabı ise, markaya ve dronenin kullanım özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.