Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Profesyonel Web Sitesi Nasıl Olmalı?

  

Görsellerden ve metinlerden oluşan web sayfası içeriklerinin site ziyaretçilerine belli bir düzen içerisinde sunulmasına web tasarım denir. Günümüz dünyasında gelişen teknolojiyle birlikte hemen hemen her proje için web tasarımı gerçekleştirilmektedir. Web tasarımını en doğru şekilde tamamlamak için projenin ilk aşamada belirlenmesi son derece önemlidir. Herhangi bir şahıs, firma ya da ürün için hazırlanacak olan web sitesinin ana amacı; kişi veya kurumları en iyi şekilde tanıtmaktır. Bir web sitesi oluşturmadan önce birçok farklı aşamayı göz önünde bulundurmak gerekir.

Peki profesyonel web tasarımı  için hangi aşamaları dikkate almalıyız?

Projenin Belirlenmesi

Bir web sitesi tasarımı öncesinde yapılması gereken ilk iş projenin belirlenmesidir. Proje belirlenirken ihtiyaçlar ve amaç göz önünde bulundurulmalıdır. Kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilen rakip firma analizi de web tasarımı için önemlidir. Projenin hangi amaçla web sitesine ihtiyaç duyduğunu belirleyerek tasarıma başlamak çok daha doğru olacaktır.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik çalışması, web tasarımı öncesinde tamamlanması gereken önemli bir aşamadır. Logo, slogan, renk gibi unsurların belirlenmesi web sitesini şekillendirecektir. Bu sebeple web tasarımı öncesinde kurumsal kimlik çalışmasının mutlaka yapılması gerekmektedir. Kurumsal kimlik kadar önemli olan bir diğer öğe ise grafik tasarım çalışmalarıdır. Kurumsal web tasarımı aşamasında kullanılacak olan resim, grafik, metin vb. öğeler sitede doğru yerde konumlandırıldığında tasarım daha ön plana çıkacaktır.

Web Sayfası Kodlaması

Web tasarımının kodlama süreci de kurumsal kimlik çalışması ve proje belirlenmesi kadar önemlidir. Web tasarımı kodlama işleminde kullanılan çeşitli programlama dilleri vardır. İnternet tarayıcılarının web sitelerini görüntüleyebilmesi için bu programlama dillerinin kullanılması şarttır.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.