Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım - Gelişmiş Kamera Ayarları

Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım - Gelişmiş Kamera Ayarları

Otomatik: Fotoğraf veya videonuz için en uygun ayarları düşündüğüne karar verir.

Diyafram (A) Bu, fotoğraf çekerken ne kadar ışığın geçtiğini kontrol eder. Bu ‘f stop’larda ölçülür. Daha küçük bir f-stop numarası daha büyük bir diyafram anlamına gelir ve daha fazla ışık gelir ve daha büyük bir f-stop numarası daha küçük bir diyafram anlamına gelir, böylece daha az ışık gelir. A modunda, Diyaframı ayarlayabilirsiniz, ancak diğer ayarlar pozlamaya eşleşecek şekilde otomatik olarak ayarlanacaktır.

Deklanşör (S) Obtüratör, ışığın lenslere ne kadar süreyle girildiğini kontrol eder. Deklanşörün basitleştirilmesi için, düşük deklanşör hızı, loş ışıkta daha fazla ışığın içeri girmesine izin verir ve yüksek ışık hızı, daha yüksek ışık hızı sağlar ve hareketli nesnelerin veya insanların net çekimlerini yapmak için iyidir. S modunda, deklanşör hızını ayarlayabilirsiniz, ancak diğer ayarlar otomatik olarak pozlama ile eşleşecek şekilde ayarlanacaktır.

Manuel (M) – Maksimum kontrol için Diyafram ve Deklanşörü manuel olarak ayarlayabilirsiniz.

EV (Pozlama Telafisi Değeri): Bu kadran, Drone Çekiminde manuel ayarlarla fotoğraf çekmeden önce, önerilen ayarlardan ne kadar uzakta olduğunuzu gösterir. İdeal olarak, EV’in 0 okumasını istersiniz, eğer o zaman +2 ise beyazlarınız çok parlak olur ve eğer -2 ise o zaman fotoğrafınız çok karanlık olur. Örneğin yüksek ya da düşük EV isteyebileceğiniz bazı durumlar vardır, örneğin karanlık bir ortamda yavaş deklanşör hızıyla fotoğraf çekmeye çalışıyorsanız daha yüksek bir EV ayarı isteyeceksiniz.

Fotoğraf Ayarları – Burada Kameranızın Fotoğraf Çekme Şeklini Ayarlayabilirsiniz

Fotoğraf – Burada Resimlerin Çekildiği Modu Seçebilirsiniz..

Single Shot – Tek Çekim: Standart modda, çekim düğmesine her dokunduğunuzda 1 fotoğraf çeker.

HDR Shot – HDR Çekimi (Yüksek Dinamik Aralık): Bu seçenek seçilirse, kamera aynı sahnenin üç görüntüsünü çeker. Biri fazla pozlanmayacak, bir diğeri aşırı pozlanmış olacak ve son olarak düzgün bir şekilde pozlanacaktır, daha sonra daha dinamik bir JPEG oluşturmak için üç görüntüyü birleştirecektir.

Multiple – Çoklu : Bu modda, çekim düğmesine bastığınızda fotoğraf makinesi birden çok fotoğraf çeker. Hareketli bir nesnenin görüntüsünü almaya çalışıyorsanız bu modu kullanmak isteyebilirsiniz.

AEB (Otomatik Pozlama Basamaklama): Bu 3 veya 5 çekim olarak ayarlanabilir ve aşırı pozlanmış, düşük pozlanmış ve düzgün pozlanmış fotoğraflar çekerek HDR Çekimine benzer şekilde çalışır. Bununla birlikte, AEB’de görüntüler RAW’dedir ve bunlar birleştirilmediğinden, bunlar görüntü düzenleme yazılımı ile birleştirilir. (Spark değil)

Timed Shot – Zamanlanmış Çekim : Bu çekimden önce bir geri sayım sayacı ayarlamanıza izin verir, selfies çekmek için yararlıdır.

Pano: Panoramik görüntüyü hızlıca yakalayın.

Shallow Focus: Bu mod, fotoğrafınızda bir alan efekti derinliği oluşturmanıza olanak tanır.

İmage Size – Görüntü Boyutu

Resminizin boyutunu seçebilirsiniz 4: 3 Bu, TV’lerin SD dönemi boyunca yaygın olarak kullanılan eski standart 35mm boyutudur. 16: 9 bu, HD özellikli cihazlar için ortak boyuttur ve 3: 2, yazdırılan fotoğraflar için geleneksel boyuttur (3: 2 P4P).

İmage Format – Görüntü Formatı

Bu alanda RAW, JPEG ve RAW + JPEG’de fotoğraf çekmeyi seçebilirsiniz. (NOT Spark, yalnızca JPEG’de fotoğraf çekebilir)

Beyaz Dengesi

Bu, gerçekçi olmayan renk atmalarını kaldırma işlemidir, böylece fotoğrafta beyaz görünen nesneler beyaza işlenir . Kelvins’te ölçülür. Eğer varsa Oto seçilmiş, daha sonra kamera en iyi ayar budur karar verecektir. Ayrıca bir seçim profili arasından seçim yapabilir veya kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Renk Sıcaklığı Işık Kaynağı
1000 – 2000 K Mum Işığı
2500 – 3500 K Tungsten Bulb
3000 – 4000 K Gündoğumu / Gün Batımı (Açık Gökyüzü)
4000 – 5000 K Floresan Lambalar
5000 – 5500 K Elektronik Işık
5000 – 6500 K Clear Sky İle Gün Işığı
6500 – 8000 K Orta Bulutlu Gökyüzü
9000 – 10000 K Gölgeli veya Ağır Gölgeli Gökyüzü

Style – Stil

Bu, drone kameranızın aldığı görüntülerin veya videoların keskinliğini, kontrastını ve doygunluğunu yapılandırabileceğiniz yerdir. (Üçgen) Dijital Netlik, bu resmi daha keskinleştirir. (Daire) Kontrast, ışıkların gücünü ve resimde bulunan koyları kontrol eder. (Dikdörtgen) Renklerin doygunluğu düşük doygunluk, fotoğrafları donuklaştırır ve yüksek doygunluk renkleri renklendirir. Bunlar -3 ila +3 aralığında ayarlanabilir.

Color – Renk

Burada kamera renk profilini ayarlayabilirsiniz. Bu ayarlar fotoğrafınızdaki renkleri etkiler. D – Cinelike ve D –Log, daha sonra sonradan işlenecek fotoğrafları çekmek için tasarlanmıştır. Renk profillerinin geri kalanı, işlem sonrası işlem gerektirmeden çalışmaya hazırdır.

Diğer Kamera Ayarları

Burada çeşitli ayarları açıp kapatabilirsiniz. Mevcut seçenekler drone bağımlıdır. Bu bölümde kullanılan ekran görüntüleri Mavic Pro’dur.

Histogram: Bunu açtığınızda ekranda küçük bir histogram kutusu görünür. Bu kutu, çekeceğiniz resmin pozunu gösterecektir. Grafiğin sol tarafı siyahları veya gölgeleri, sağ taraftaki parlak noktaları veya parlak alanları temsil eder ve orta kısım orta tonlardır.

Front LEDs Auto Turn off – Ön LED’ler Otomatik Kapatma: Bu düğme değiştirilirse, kaydetmeye başladığınızda Ön LED’lerinizin kapanacağı anlamına gelir.

Lock Gimbal When Capture – Yakalama sırasında Gimbal’ı Kilitle: Eğer bu açıksa, gimbal bir fotoğraf çektiğinizde kamerayı aynı yönde göstermeye çalışacaktır. Eğer kapatılmışsa, gimbal uçağın hareketini takip edecektir.

Enabled AFC Mode – AFC Modu Etkin: AFC ‘Otomatik Odaklama Sürekli’ anlamına gelir ve eğer bu tuşa basılırsa, kayıt yapmaya başladığınızda kamera otomatik olarak odaklanacaktır.

MF Focus Assistant (P4P) – MF Odak Yardımcısı (P4P): Eğer bu değiştirilirse, manuel kamera modunda çekim yaparken odaklanmanıza yardımcı olur.

Mechanical Shutter (P4P + Inspire 2) – Mekanik Deklanşör (P4P + Inspire 2): Bu özellik etkinse, hızlı bir filmin fotoğrafını çekerken ‘jöle’ görüntülerini almayı engeller.

Portrait Capture (Mavic) – Portre Yakalama (Mavic): Bu, gimbal’i dikey moda döndürür.

Over Exposure Warning – Aşırı Pozlama Uyarısı: Bunu açtığınızda, fotoğrafın aşırı pozlandığında uygulama size söylenir. (MAVIC / Phantom 4 / Inspire 2)

Auto Sync HD Photos – Otomatik Senkronize HD Fotoğraf: Bu ayar etkinleştirilirse, uçak uçuş sırasında drone’dan alınan tam çözünürlüklü resimleri akışa geçirir.

Long Exposure Preview – Uzun Pozlama Önizlemesi: Eğer bu değiştirilirse, çekimi yapmadan önce uzun poz çekiminin önizlemesi açılır.

Video Caption – Video Altyazısı: Eğer bir video çektiğinizde bu değiştirilirse uygulama, Yükseklik, GPS, ISO, Deklanşör, Barometre, Ev Noktası GPS koordinatları vb. Hakkında bilgi içeren bir metin tabanlı altyazı dosyası (SRT) yapar.

Grid – Kılavuz: Bunu yapmak, üçte birini izleyerek resimlerinizi daha iyi çerçevelemenize yardımcı olacak bir kılavuz ızgarası getirecektir. Önde gelen satırlarınızı bulmanıza yardımcı olmak için köşeleri de açabilirsiniz.

Centre Points – Merkez Noktaları: Burada canlı görünümde merkez noktanızın görsel stilini seçebilirsiniz.

Anti-Flicker – Titreşimsiz: Bu, kayıt sırasında titremeyi önler ve 50 Hz ve 60 Hz iki seçeneğe sahiptir. Bu seçenekler, Avrupa 50 Hz ve ABD 60 Hz olan bölge bazlıdır.

File İndex Mode – Dosya Dizini Modu: Bu, dronuzla yaptığınız videolara ve fotoğrafa atanan dosya numaralarını kontrol eder. Bunu sürekli olarak ayarlarsanız, o zaman numara her çektiğiniz fotoğraf veya video ile devam eder. Sıfırlanırsa, sayı 001’de tekrar başlar.

Peak Focus Threshold – Tepe Odağı Eşiği: Odağı göstermek için kenarların etrafına kırmızı çizgiler ekler. Efekt etkinleştirildiğinde, bu ayar kontrolünü off / low / normal / yüksek arasında değiştirebilirsiniz.

Format Sd Card – SD Kartı Biçimlendir: Bu, SD kartınızın bilgilerini siler.

Reset Camera Settings – Kamera Ayarlarını Sıfırla: Bu, etkinleştirildiğinde kamera ayarlarını varsayılana sıfırlar.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | Reklam Ajansı


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.