Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım - Sistem Durumu

Dji Go 4 Türkçe Resimli Anlatım - Sistem Durumu

Merhaba Arkadaşlar Kendimiz İçin Hazırladığımız DJI GO 4’ün Türkçe Resimli Anlatımlarını Sizlerlede Paylaşmak İstedik. Sizde Bu Yazılarımızı Sosyal Medyada Paylaşırsanız Çok Seviniriz.
Bildiğimiz Üzere DJI Firması Bi Türlü Ürünlerin Türkçe Anlatım Kılavuzu Çıkartmıyor Bizde Elimizden Geldiğince Sizlere Sunmaya Çalışıyoruz..

System Status – Sistem durumu:
Kamera moduna girdiğinizde, bu çubuk üç renkten biri olacaktır: kırmızı, sarı veya yeşil. Çubuk yeşil ise, o zaman güçlü bir GPS bağlantınız olduğu ve uçmanın güvenli olduğu anlamına gelir. Eğer sarı ise, o zaman drone, ATTI modunda olabileceği için dikkatli bir şekilde uçmak demektir, yani sabit bir pozisyonu korumak için yeterli GPS sinyali yoktur. Son olarak, eğer çubuk kırmızıysa, drone uçamayacağı anlamına gelir ve bu durumu düzeltmek için harekete geçmenizi ister. Durum çubuğuna dokunursanız, uçak sistemleri hakkında aşağıdakileri görebilirsiniz:

Compass – Pusula: Bu, drone’nun nerede olduğunu bilmesini ve bazen yeni bir yerden uçtuğunuzda tekrar kalibre edilmesini sağlar. Pusula elektromanyetik girişim ile kolayca bozulabileceği için buna dikkat edin.

IMU (Inertia Measurement Unit) – IMU (Atalet Ölçüm Birimi): Temel olarak bu, bir uçağın kalkış ve açısını görmek için drone tarafından kullanılan bir jiroskop ve bir jiroskop. DJI GO 4, yeniden kalibre etmenizi isterse, ekrandaki talimatları izleyin.

ESC (Electronic Speed Control) Status – ESC (Elektronik Hız Kontrolü) Durum: Bu, motorlarınızda bir sorun olup olmadığını size söyleyecektir. Bir uyarı görürseniz, drone’nuzu sıfırlamayı deneyin, eğer uyarı gitmezse, drone’nuzu tamir için göndermeniz gerekir.

Vision Sensors – Görme Sensörleri: Uçtuğunuzda engelleri kontrol eden sensörler. Bunları her zaman açık tutmanız önemle tavsiye edilir.

Obstacle Detection Status – Engel Algılama Durumu: Bu, drone’nuzun bir engele yakın olduğunu algıladığında ekranınızda görünen görsel bir uyarıdır.

 

Battery Level Indicator – Pil Seviye Göstergesi: 

 

Bu, pilinizin ne kadar güç kaldığını gösterir. Pil gücü tükendiği için hat kısalır. Soldaki ilk nokta, drone düşük güç nedeniyle otomatik olarak inecektir. İkinci nokta, uygulamayı durdurmadıkça RTH’yi aktive etmeye çalıştığı zamandır. Sarı H ev noktanızı temsil eder ve drone’nuzu eve geri getirmek için ne kadar güce ihtiyacınız olacağını göstermek için hat boyunca hareket eder.

Flight Mode – Uçuş modu:

DJI GO 4 uygulamasında görüntülenebilecek üç uçuş modu vardır:

Positioning Mode – Konumlandırma modu (P modu ): P Modu tüm dronların sensörlerinin aktif olduğu zaman, drone her zaman stabil olmalıdır. Bu, drone’yu, kontrol çubuklarından çıkarırsanız drone’yu uçurmak için en güvenli moddur, o zaman drone otomatik olarak frenlenir ve sonra pozisyonda durur.

Attitude or ATTI Mode – Attitude veya ATTI modu (A modu): Eğer GPS sinyali yoksa veya zayıf ise, uçak, Vision Systems’in çalışması için çok karanlıktır ve ATTI moduna geçer. Uçak yalnızca yüksekliğini koruyacak, ancak sürüklenecek.

Sport Mode – Spor modu (S modu) : Spor Modunda, drone’nuz konumlandırma için GPS kullanırken tam hızda uçabilir. Ancak, ileri ve aşağı görüş sistemleri devre dışı bırakılacak, böylece uçaklar engelleri algılamayacak ve engelleyemeyecek. Son fakat en önemlisi Ground Station ve Akıllı Uçuş fonksiyonları mevcut değildir.

Referanslarımız


Biriz Medya, sektörlerinin öncü kurum ve markaları için tüm iş süreçlerine katkı sağlayan, yaratıcı videolar hazırlıyor

HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.


Biriz Medya | PR Danışmanlık | Medya Planlama | Halka Arz | Yazılım


Tamam

Kapat


HEMEN TEKLİF AL


Sizin için en uygun teklife anında ulaşmak için formu hemen doldurun.